HELP


Pacific Adult Soccer League


2017/2018 Season Schedule
Search Player
Standings | Schedule | Playoff Schedule | Leaders | Scoreboard | Archives | 2017/2018 Registration | Senority | League Rules | Team Records | PASL CHAMPIONS | Free Agents | Individual Records | Reports | Login |

Full Schedule >>
1) Men's - Division 1Home vs. AwayRink
Mon, Oct 23
7:00PM Kaos vs. Hootz United
F#1
Mon, Oct 23
8:00PM Internationale vs. Carlton FC
F#1
Wed, Oct 25
7:00PM Orchard Ford Raiders vs. Foot Clan
F#1
Wed, Oct 25
8:00PM JOGA Bonito FC vs. Young Guns FC
F#1
Wed, Oct 25
9:00PM Soccer.United vs. WMB Insurance Lobos FC
F#1
Mon, Oct 30
7:00PM Hootz United vs. Orchard Ford Raiders
F#1
Mon, Oct 30
8:00PM Young Guns FC vs. WMB Insurance Lobos FC
F#1
Wed, Nov 1
7:00PM Carlton FC vs. Soccer.United
F#1
Wed, Nov 1
8:00PM JOGA Bonito FC vs. Kaos
F#1
Wed, Nov 1
9:00PM Foot Clan vs. Internationale
F#1
Mon, Nov 6
7:00PM WMB Insurance Lobos FC vs. Calling FC
F#1
Mon, Nov 6
8:00PM Kaos vs. Young Guns FC
F#1
Mon, Nov 6
9:00PM Internationale vs. Hootz United
F#1
Wed, Nov 8
7:00PM Soccer.United vs. Foot Clan
F#1
Wed, Nov 8
8:00PM Orchard Ford Raiders vs. JOGA Bonito FC
F#1
Mon, Nov 13
9:00PM Kaos vs. Orchard Ford Raiders
F#2
Wed, Nov 15
7:45PM Carlton FC vs. Young Guns FC
F#1
Wed, Nov 15
8:00PM Foot Clan vs. WMB Insurance Lobos FC
F#2
Wed, Nov 15
8:45PM JOGA Bonito FC vs. Internationale
F#1
Wed, Nov 15
9:45PM Hootz United vs. Soccer.United
F#1

Full Schedule >>
2) Men's - Division 2Home vs. AwayRink
Mon, Oct 23
7:00PM The Kickers vs. Marauders
F#2
Mon, Oct 23
8:00PM Affordable Disposal N' Danglers vs. Zamunda United
F#2
Wed, Oct 25
7:00PM HUB International Rented Mules vs. Cherry Hill Roasters
F#2
Wed, Oct 25
8:00PM Grease Thunder vs. Snowshoe Sam's Red Devils
F#2
Wed, Oct 25
9:00PM Discovery Glass vs. Euro FC - Jurome Real Estate
F#2
Mon, Oct 30
8:00PM Cherry Hill Roasters vs. Grease Thunder
F#2
Mon, Oct 30
9:00PM Euro FC - Jurome Real Estate vs. Affordable Disposal N' Danglers
F#1
Mon, Oct 30
9:00PM Zamunda United vs. HUB International Rented Mules
F#2
Wed, Nov 1
8:00PM Marauders vs. Discovery Glass
F#2
Wed, Nov 1
9:00PM Snowshoe Sam's Red Devils vs. The Kickers
F#2
Mon, Nov 6
8:00PM Discovery Glass vs. Snowshoe Sam's Red Devils
F#1
Mon, Nov 6
9:00PM Affordable Disposal N' Danglers vs. Marauders
F#2
Wed, Nov 8
8:00PM HUB International Rented Mules vs. Grease Thunder
F#2
Wed, Nov 8
9:00PM Zamunda United vs. Euro FC - Jurome Real Estate
F#1
Wed, Nov 8
9:00PM The Kickers vs. Cherry Hill Roasters
F#2
Mon, Nov 13
7:00PM Discovery Glass vs. Cherry Hill Roasters
F#1
Mon, Nov 13
8:00PM Grease Thunder vs. The Kickers
F#1
Mon, Nov 13
8:00PM Marauders vs. Zamunda United
F#2
Mon, Nov 13
9:00PM Euro FC - Jurome Real Estate vs. HUB International Rented Mules
F#1
Wed, Nov 15
9:00PM Snowshoe Sam's Red Devils vs. Affordable Disposal N' Danglers
F#2

Full Schedule >>
4) Men's - MastersHome vs. AwayRink
Sun, Oct 22
5:00PM Brandt's Creek Pub FC vs. Mission.Cleaners.
F#1
Sun, Oct 22
6:00PM Sterling United vs. Tree Brewing FC
F#1
Sun, Oct 22
7:00PM Sperling Spurs FC vs. Enco/Executive Flooring.
F#1
Sun, Oct 22
8:00PM Ram Environmental FC vs. JVL United
F#1
Sun, Oct 29
5:00PM JVL United vs. Sperling Spurs FC
F#1
Sun, Oct 29
6:00PM Mission.Cleaners. vs. Ram Environmental FC
F#1
Sun, Oct 29
7:00PM Brandt's Creek Pub FC vs. Tree Brewing FC
F#1
Sun, Oct 29
8:00PM Enco/Executive Flooring. vs. Sterling United
F#1
Sun, Nov 5
5:00PM Tree Brewing FC vs. Enco/Executive Flooring.
F#1
Sun, Nov 5
6:00PM Sterling United vs. JVL United
F#1
Sun, Nov 5
7:00PM Sperling Spurs FC vs. Mission.Cleaners.
F#1
Sun, Nov 5
8:00PM Ram Environmental FC vs. Brandt's Creek Pub FC
F#1
Sun, Nov 12
5:00PM Enco/Executive Flooring. vs. Brandt's Creek Pub FC
F#1
Sun, Nov 12
6:00PM Ram Environmental FC vs. Sperling Spurs FC
F#1
Sun, Nov 12
7:00PM JVL United vs. Tree Brewing FC
F#1
Sun, Nov 12
8:00PM Mission.Cleaners. vs. Sterling United
F#1

Full Schedule >>
5) Ladies - Division 1Home vs. AwayRink
Thu, Oct 26
7:00PM MGLL Diggers vs. Adrenaline
F#2
Thu, Oct 26
8:00PM Rebels vs. Royal Star
F#1
Thu, Oct 26
8:00PM Kelowna Thunder. vs. Chatty Beavers.
F#2
Thu, Oct 26
9:00PM Okaped FC vs. Surge
F#1
Thu, Oct 26
9:00PM Goal.Diggers vs. Fireballs
F#2
Thu, Nov 2
7:45PM JVL Diablos vs. Goal.Diggers
F#1
Thu, Nov 2
8:00PM Adrenaline vs. Okaped FC
F#2
Thu, Nov 2
8:45PM Fireballs vs. Kelowna Thunder.
F#1
Thu, Nov 2
9:00PM Surge vs. Rebels
F#2
Thu, Nov 2
9:45PM Chatty Beavers. vs. MGLL Diggers
F#1
Thu, Nov 9
7:45PM Royal Star vs. Surge
F#1
Thu, Nov 9
8:00PM MGLL Diggers vs. Fireballs
F#2
Thu, Nov 9
8:45PM Rebels vs. Adrenaline
F#1
Thu, Nov 9
9:00PM Kelowna Thunder. vs. JVL Diablos
F#2
Thu, Nov 9
9:45PM Okaped FC vs. Chatty Beavers.
F#1
Thu, Nov 16
7:45PM Goal.Diggers vs. Kelowna Thunder.
F#1
Thu, Nov 16
8:00PM Chatty Beavers. vs. Rebels
F#2
Thu, Nov 16
8:45PM JVL Diablos vs. MGLL Diggers
F#1
Thu, Nov 16
9:00PM Adrenaline vs. Royal Star
F#2
Thu, Nov 16
9:45PM Fireballs vs. Okaped FC
F#1

Full Schedule >>
6) Ladies - Division 2Home vs. AwayRink
Tue, Oct 24
7:15PM Nature Works Wave vs. Viper Lightning
F#1
Tue, Oct 24
8:15PM Titan Strikers vs. Brew Crew Kickers
F#1
Tue, Oct 24
9:15PM Shane's Shooters vs. Kelowna Toyota Goalbusters
F#1
Tue, Oct 31
7:15PM Brew Crew Kickers vs. Viper Lightning
F#1
Tue, Oct 31
8:15PM Hansen's Hot Shots vs. Titan Strikers
F#1
Tue, Oct 31
9:15PM Nature Works Wave vs. Shane's Shooters
F#1
Tue, Nov 7
8:00PM Brew Crew Kickers vs. Hansen's Hot Shots
F#2
Tue, Nov 7
9:00PM Viper Lightning vs. Shane's Shooters
F#2
Tue, Nov 7
10:00PM Titan Strikers vs. Kelowna Toyota Goalbusters
F#2
Tue, Nov 14
8:00PM Hansen's Hot Shots vs. Viper Lightning
F#2
Tue, Nov 14
9:00PM Kelowna Toyota Goalbusters vs. Brew Crew Kickers
F#2
Tue, Nov 14
10:00PM Nature Works Wave vs. Titan Strikers
F#2

Full Schedule >>
7) Ladies - Division 3Home vs. AwayRink
Tue, Oct 24
7:00PM Hustler's vs. Petal to the Metal
F#2
Tue, Oct 24
8:00PM Diva's vs. Image One MRI Panthers
F#2
Tue, Oct 24
9:00PM Crush FC vs. Blood, Sweat & Beers
F#2
Tue, Oct 31
8:00PM Image One MRI Panthers vs. Hustler's
F#2
Tue, Oct 31
9:00PM Petal to the Metal vs. Crush FC
F#2
Tue, Oct 31
10:00PM Blood, Sweat & Beers vs. Diva's
F#2
Tue, Nov 7
7:15PM Diva's vs. Crush FC
F#1
Tue, Nov 7
8:15PM Hustler's vs. Blood, Sweat & Beers
F#1
Tue, Nov 7
9:15PM Image One MRI Panthers vs. Petal to the Metal
F#1
Tue, Nov 14
7:15PM Petal to the Metal vs. Diva's
F#1
Tue, Nov 14
8:15PM Crush FC vs. Hustler's
F#1
Tue, Nov 14
9:15PM Blood, Sweat & Beers vs. Image One MRI Panthers
F#1

Full Schedule >>
8) Ladies - MastersHome vs. AwayRink
Sun, Oct 22
5:00PM Pink vs. Gray Monk Lakers
F#2
Sun, Oct 22
7:00PM Agent 99 Team Classified vs. Free Agents
F#2
Sun, Oct 22
8:00PM Attitude Avengers vs. Blue Stingers
F#2
Sun, Oct 29
5:00PM Gray Monk Lakers vs. Agent 99 Team Classified
F#2
Sun, Oct 29
6:00PM Blue Stingers vs. Pink
F#2
Sun, Oct 29
7:00PM Free Agents vs. Attitude Avengers
F#2
Sun, Nov 5
5:00PM Free Agents vs. Pink
F#2
Sun, Nov 5
6:00PM Blue Stingers vs. Gray Monk Lakers
F#2
Sun, Nov 5
7:00PM Attitude Avengers vs. Agent 99 Team Classified
F#2
Sun, Nov 12
5:00PM Gray Monk Lakers vs. Free Agents
F#2
Sun, Nov 12
6:00PM Pink vs. Attitude Avengers
F#2
Sun, Nov 12
7:00PM Agent 99 Team Classified vs. Blue Stingers
F#2

Full Schedule >>
COED - Division 1Home vs. AwayRink
Fri, Oct 20
7:00PM Ballz Deep vs. Classic Kicks
F#2
Fri, Oct 20
7:15PM Bear's Claw Lodge FC vs. Beauties and the Beasts
F#1
Fri, Oct 20
8:00PM Thugs and Jugs vs. Hansen's Classic Pizza FC
F#2
Fri, Oct 20
8:15PM Bankhead F.C. vs. Celtic
F#1
Fri, Oct 20
9:00PM The Pylons vs. Mishlyfe
F#2
Fri, Oct 20
9:15PM Turn-Key Ball Snatchers vs. Crown West Fitness FC
F#1
Sat, Oct 21
7:00PM Solartech Storms vs. Pro Motion FC
F#1
Fri, Oct 27
9:00PM Turn-Key Ball Snatchers vs. Hansen's Classic Pizza FC
F#2
Sat, Oct 28
5:00PM Mishlyfe vs. Thugs and Jugs
F#2
Sat, Oct 28
6:00PM Rippers vs. Solartech Storms
F#1
Sat, Oct 28
6:00PM Crown West Fitness FC vs. Ballz Deep
F#2
Sat, Oct 28
7:00PM Pro Motion FC vs. The Pylons
F#1
Sat, Oct 28
7:00PM Classic Kicks vs. Bankhead F.C.
F#2
Sat, Oct 28
8:00PM Celtic vs. Bear's Claw Lodge FC
F#2
Fri, Nov 3
8:00PM Turn-Key Ball Snatchers vs. Mishlyfe
F#2
Fri, Nov 3
8:15PM Ballz Deep vs. Hansen's Classic Pizza FC
F#1
Sat, Nov 4
5:00PM Beauties and the Beasts vs. Celtic
F#1
Sat, Nov 4
6:00PM Bear's Claw Lodge FC vs. Classic Kicks
F#1
Sat, Nov 4
6:00PM Thugs and Jugs vs. Pro Motion FC
F#2
Sat, Nov 4
7:00PM Bankhead F.C. vs. Crown West Fitness FC
F#1
Sat, Nov 4
7:00PM The Pylons vs. Rippers
F#2
Fri, Nov 10
7:15PM Solartech Storms vs. The Pylons
F#1
Fri, Nov 10
8:15PM Rippers vs. Thugs and Jugs
F#1
Fri, Nov 10
9:15PM Pro Motion FC vs. Turn-Key Ball Snatchers
F#1
Sat, Nov 11
5:00PM Mishlyfe vs. Ballz Deep
F#1
Sat, Nov 11
6:00PM Hansen's Classic Pizza FC vs. Bankhead F.C.
F#1
Sat, Nov 11
7:00PM Crown West Fitness FC vs. Bear's Claw Lodge FC
F#1
Sat, Nov 11
8:00PM Classic Kicks vs. Beauties and the Beasts
F#1

Full Schedule >>
COED - Division 2Home vs. AwayRink
Sat, Oct 21
5:00PM Gang Green vs. SkyTrac FC
F#2
Sat, Oct 21
6:00PM FC Dynamo vs. Titan Strikers (COED)
F#1
Sat, Oct 21
6:00PM Calling FC vs. Zamunda United COED
F#2
Sat, Oct 21
7:00PM Blue Ballers vs. Acro Media Inc
F#2
Sat, Oct 21
8:00PM Grant Thornton FC vs. Kaos FC
F#1
Sat, Oct 21
8:00PM Blue Streaker's vs. Abusement Park
F#2
Fri, Oct 27
7:15PM Affordable Movers Danglers COED vs. Blue Ballers
F#1
Fri, Oct 27
8:00PM SkyTrac FC vs. Kaos FC
F#2
Fri, Oct 27
8:15PM Abusement Park vs. Calling FC
F#1
Fri, Oct 27
9:15PM Titan Strikers (COED) vs. Gang Green
F#1
Fri, Oct 27
10:00PM FC Dynamo vs. Zamunda United COED
F#2
Sat, Oct 28
8:00PM Blue Streaker's vs. Acro Media Inc
F#1
Fri, Nov 3
7:15PM Kaos FC vs. SkyTrac FC
F#2
Fri, Nov 3
9:00PM Blue Streaker's vs. Affordable Movers Danglers COED
F#2
Fri, Nov 3
9:15PM Gang Green vs. Zamunda United COED
F#1
Sat, Nov 4
5:00PM Calling FC vs. Acro Media Inc
F#2
Sat, Nov 4
8:00PM Grant Thornton FC vs. Titan Strikers (COED)
F#1
Sat, Nov 4
8:00PM FC Dynamo vs. Abusement Park
F#2
Fri, Nov 10
8:00PM Blue Ballers vs. Blue Streaker's
F#2
Fri, Nov 10
9:00PM Abusement Park vs. Gang Green
F#2
Sat, Nov 11
5:00PM Acro Media Inc vs. FC Dynamo
F#2
Sat, Nov 11
6:00PM Affordable Movers Danglers COED vs. Calling FC
F#2
Sat, Nov 11
7:00PM Zamunda United COED vs. Grant Thornton FC
F#2
Sat, Nov 11
8:00PM Titan Strikers (COED) vs. Kaos FC
F#2


  • 4105 Gordon Drive,   Kelowna    BC,    V1W 4Z1    |    Tel: 250-764-6288    |    Fax: 250-764-6388    |    Map